Sól Epsom na piękne włosy i zdrową skórę
Kosmetyki , Porady , Przepisy / 3 maja, 2021

Siarczan Magnezu (Sól Epsom) doskonałym kosmetykiem Magnez ma duże zdolności przenikania do organizmu poprzez naskórek i dlatego wykorzystanie siarczanu, nie tylko poprawi stan włosów i skalpu, a także uzupełni jego niedobory w organizmie. Magnez dla włosów Magnez jest bardzo ważnym materiałem budulcowym naszych włosów. Jego brak powoduje wypadanie, kruchość włosów, rozdwajanie końcówek i przedwczesne siwienie. Przyswajalność magnezu z przeciętnej diety wynosi ok. 50% (mówi się też o zaledwie 15-40 procentach z tego powodu, że magnez jest trudno przyswajalnym pierwiastkiem). Zapotrzebowanie na magnez zwiększa się wraz z wiekiem a stres i zmęczenie powoduje, że nasze komórki szybciej zużywają magnez. Przepisy na wykorzystanie siarczanu magnezu do pielęgnacji włosów i ciała. Magnezowy Peeling do Skóry Głowy Pół łyżeczki siarczanu magnezu dodajemy do bazy peelingu, a może nią być np.: olej ze słodkich migdałów (włosy wysokoporowate), olej z orzechów macadamia, arganowy, ze słodkich migdałów, olej moringa (włosy średnioporowate) masło babassu, shea, olej arganowy lub kokosowy (włosy niskoporowate) lub lekka odżywka lub maska bez silikonów, którą najczęściej stosujemy Jak wykonać peeling? Masujemy skórę głowy przez kilka minut, po czym myjemy włosy jak zwykle. Maska na zwiększenie objętości do włosów przetłuszczających się 1 część soli Epsom dodajemy do 1 części maski lub balsamu do włosów i…

Korund kosmetyczny na piękne włosy i skórę
Porady / 28 kwietnia, 2021

Korund kosmetyczny co to? To preparat do mechanicznego mikro-peelingu zewnętrznych warstw skóry. Korund do mikrodermabrazji to najwyższej jakości korund szlachetny, przebadanym dodatkowo pod kątem zastosowań w przemyśle kosmetycznym (120 um). Służy do głębokiego peelingu naskórka – mikrodermabrazji. Korund nie zawiera alergenów, barwników i środków konserwujących. Co to jest mikrodermabrazja? Mikrodermabrazja to nowoczesny głęboki peeling, nieinwazyjny zabieg złuszczania naskórka, który powoduje, że skóra staje się młodsza i zdrowsza. Taki korundowy peeling zapewnia masaż i usuwa martwe komórki naskórka, pobudza także naturalny metabolizm skóry. Dzięki temu substancje aktywne zawarte w maseczkach, balsamach i kremach docierają do głębszych warstw skóry, co sprawa, że działanie ich jest o wiele bardziej efektywne. Najczęściej zaleca się zabieg mikrodermabrazji na skórę: osobom z bliznami po trądziku i rozszerzonymi porami na skórę z przebarwieniami, przy wysuszonej słońcem skórze dla cery dojrzałej na rozstępy i cellulit Korundowe Przepisy Peeling do twarzy z korundem kosmetycznym 1 łyżeczkę preparatu wymieszać z olejem naturalnym, mleczkiem bądź z nie tłustym kremem kosmetycznym o naturalnym składzie. Przykładowa proporcja to łyżeczka korundu na 50-60 ml żelu, bądź 5-6 łyżeczek kremu. Po kilku zabiegach, każda z Pań zapewne, zmieni te proporcje dopasowując je do własnych potrzeb. Delikatnie masować oczyszczoną skórę okrężnymi ruchami przez 2 – 4…

Co na wypadanie włosów? Skrzyp polny na piękne włosy i jak go stosować.
Porady / 17 kwietnia, 2021

Skrzyp polny Skrzyp polny ma wiele niesamowitych właściwości. Znany jest już od czasów starożytnych. Wówczas najczęściej stosowano go w celu przyspieszenia gojenia ran. Ziele skrzypu zawiera duże ilości krzemu, witaminy C, żelaza, manganu, fosforu, wapnia i potasu. Dodatkowo ma w sobie kwasy organiczne, sole mineralne i dlatego cudownie wpływa na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci. Dziś chcę Wam przekazać „skrzypowe” przepisy na piękne i mocne włosy. Jednak nie sposób pominąć jego dobroczynnego wpływu na cały organizm i skórę, więc przy okazji dodam trochę zdobytej wiedzy. W wielu źródłach znalazłam informację o herbatkach i płukankach ze skrzypu w postaci naparów. Okazuje się jednak, że tak przygotowany skrzyp wniesie niewiele swoich cudownych właściwości. Aby je wydobyć z ziela trzeba przygotować odwar. Poniżej przepis wg dr. Różańskiego. Skrzyp polny napar czy odwar Herbatka ze skrzypu polnego (napar) Wystarczy zalać gotową saszetkę lub łyżkę suszonego czy świeżego ziela, gorącą wodą i odstawić na kilka do kilkunastu minut pod przykryciem. Taki napar można pić do 2-3 razy dziennie. Co kilka tygodni należy robić przerwę w piciu herbatki lub uzupełnić dietę w witaminę B1 (tiaminę). Silny odwar z ziela skrzypu Skrzyp wymaga gotowania, jeśli chcemy wydobyć z niego najcenniejsze właściwości. Jest on silnie zmineralizowany, przesycony…

Przytulanie drzew – Magiczna Energia Przyrody
Porady / 28 marca, 2021

Spacery po lesie w słoneczne, wiosenne dni zainspirowały mnie do podzielenia się z Wami refleksjami i wyczytaną wiedzą na temat magicznych właściwości, które kryją lasy i parki.   Energia drzew Drzewa mają ogrom właściwości. Każde z nich wspiera, łagodzi dolegliwości nie tylko ciała, ale i ducha. Drzewa dodają nam energii, sił witalnych i przywracają harmonię energetyczną. Spacer wśród nich to kąpiel dla oczu i odpoczynek dla mózgu. Sylwanoterapia to jedna z form medycyny naturalnej, która polega na przytulaniu się do drzew i czerpaniu z nich energii. Niemiecki badacz i przyrodnik Manfred Himmel w książce „Drzewa pomagają leczyć” napisał, że drzewa przenoszą uzdrawiającą energię na człowieka i zwierzęta. Przytulanie się do nich dostarcza dobroczynnego promieniowania, w którym wytwarzane przez drzewa jony ujemne usuwają niesprzyjające naszemu organizmowi jony dodatnie. Japończycy spacerowanie wśród drzew nazwali „shinrin-yoku”, czyli leśna kąpiel. Samo przebywanie wśród drzew pozytywnie wpływa na psychikę człowieka, obniżając poziom stresu i ciśnienie krwi.  Drzewa to symbole mocy, wzrostu i odwiecznego odnawiania się życia w przyrodzie. Każde z nich leczy i daje nam to, co ma w sobie najlepsze. Kiedy przytulamy się całym ciałem do pnia, w ciele wyzwalają się endorfiny, które powodują, że czujemy się zrelaksowani i spokojni. Jeśli chcesz oddychać najczystszym…

Olej sezamowy na odchudzanie, piękne włosy, zdrową skórę, ból stawów i menopauzę
Porady , Włosy / 20 marca, 2021

Olej sezamowy – właściwości   Stosowany w kuchni jest wsparciem dla zdrowia i obniża ciśnienie krwi. Olej wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Idealny dodatek do treningów, czy diety odchudzającej. Ma ogromną moc kosmetyczną dla urody. Jest cennym wsparciem dla osłabionych i siwiejących włosów. Pomoże na bóle stawów. Oczyści organizm z toksyn, nawilży i ujędrni skórę zastosowany w masażu. Idealny dla kobiet w czasie bolesnej miesiączki, gdyż ciepły olej wmasowany w podbrzusze łagodzi bóle menstruacyjne. Łagodzi i zwalcza objawy menopauzy. Sezamina zawarta w oleju ma wpływ na poziom estrogenu u kobiet. Ssanie oleju sezamowego oczyści organizm i usunie wiele dolegliwości zdrowotnych.   Olej z nasion sezamu na nadciśnienie, cukrzycę, odchudzanie i menopauzę Olej stosowany w kuchni pozwala obniżyć ciśnienie tętnicze krwi i zmniejszyć stosowaną w tym celu dawkę leków. Ma również korzystny wpływ w nadciśnieniu leczonym lekami moczopędnymi. Wyniki badań zostały opublikowane w 2019 roku w czasopiśmie naukowym European Journal of Clinical Nutrition. Obniżenie ciśnienia jest efektem działania wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz sezaminy – związku z grupy lignanów. Lignany nie tylko obniżają ciśnienie, ale (jak wykazały badania na szczurach), również hamują syntezę i wchłanianie cholesterolu. Olej sezamowy jest najlepszy do sałatek, past, zimnych letnich potraw. Nie nadaje się do smażenia. Olej z…

Olej Laurowy na Włosy i Skórę. Jak stosować Olej Laurowy?
Kosmetyki , Porady / 8 sierpnia, 2020

Olej Laurowy – właściwości znakomity środek do walki z trądzikiem, zawiera w swym składzie Pentolinę, która pobudza pracę mieszków włosowych, stymulując porost włosów, wspomaga kuracje przeciwłupieżowe, przynosi ulgę przy schorzeniach reumatycznych, dzięki wysokiej zawartości chlorofilu wspomaga gojenie ran i stanów zapalnych skóry, stosowany na paznokcie wzmacnia, pogrubia i rozjaśnia płytkę, dzięki zawartości olejków eterycznych (3,1% masy) jest znakomitym środkiem antygrzybicznym. Takie właściwości ma Olej Laurowy otrzymywany z owoców Wawrzynu Szlachetnego. Liście wawrzynu, nazywane popularnie liśćmi laurowymi są wszystkim znaną przyprawą. Stosowanie Oleju Laurowego Olej laurowy, należy do grupy olejów silnie aktywnych. Zaleca się stosowanie olejku wyłącznie w formułach kosmetycznych (choćby najprostszych takich jak zmieszanie z dowolnym olejem bazowym). Jak stosować Olej Laurowy na wzrost włosów? należy go wymieszać z innym olejem bazowym np. ze Słodkich Migdałów, Makadamia, Jojoba (zalecane stężenie 1:1), i wmasować w skórę głowy na 15 minut przed umyciem głowy. Przy regularnym stosowaniu włosy rosną szybciej. Jak stosować Olej Laurowy na skórę? By otrzymać olejek do pielęgnacji skóry z problemami, do masażu lub leczniczy najlepiej rozcieńczyć Olej Laurowy obojętnym i bezzapachowym olejem (np. Jojoba, Macadamia, ze słodkich Migdałów, czy Olejem z Pestek Winogron) w stężeniu od 10 do maksymalnie 50% Oleju Laurowego. Olej Laurowy stosuje się od bardzo…

Masło Kombo na zmarszczki – właściwości, działanie i zastosowanie masła Kombo
Kosmetyki , Porady / 27 lipca, 2020

Bycie ekologicznym powoli staje się stylem życia, a naturalne kosmetyki robią furorę. Coraz więcej osób przekonuje się, że nie tylko dbałość o własne zdrowie, ale również o środowisko jest najważniejsze. Dziś chcę Wam przedstawić moje ostatnie odkrycie, jakim jest Masło kombo. Masło jest naturalny produktem i staje się coraz bardziej popularne. To prawdziwe odkrycie i hit w dziedzinie naturalnej pielęgnacji ciała. Co warto wiedzieć o tym niezwykłym produkcie? Skąd się bierze masło Kombo? Pycnanthus Angolensis to drzewo naturalnie występujące w Zachodniej Afryce, nazywane także afrykańskim muszkatołowcem. Z owoców tego drzewa wytłacza się mechanicznie brązowo – czarną masę nazywaną powszechnie masłem Kombo. Jest ono tradycyjnym produktem, który używają w pielęgnacji skóry rdzenni mieszkańcy. Masło ma postać brązowo czarnej miękkiej masy tłuszczowej (stąd powszechna nazwa masło), o charakterystycznym korzennym zapachu. Jest produktem w 100 % naturalnym, beż żadnych chemicznych domieszek, o charakterystycznym korzenno – ziołowym aromacie z delikatną nutą kawy w tle. Nie każdemu ten zapach może odpowiadać, mi akurat nie przeszkadza bo skład masła pełen jest niesamowitych właściwości. Właściwości masła Kombo Masło zawiera unikalny kwas kombo (stąd jego nazwa), który jest jednym z najsilniejszych pogromców wolnych rodników i stąd jego silne właściwości zapobiegające starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek. Następstwem działania…

Masło Laurowe czyli must have na ratunek dla włosów i skóry
Kosmetyki , Porady / 25 lipca, 2020

Zalety Masła Laurowego Masło laurowe ma prosty skład, zupełnie naturalny, co jest jego ogromną zaletą. Oparte jest na naturalnych olejach i masłach, a w tym 30% ma udział olej laurowy, który w tym produkcie ,,robi większość roboty”. Liście laurowe jako remedium na słabe i wypadające włosy stosowane były już od lat, a wcierkę z liści laurowych stosowano na problemy z łupieżem. Olej laurowy niszczy bakterie, grzyby, wykazuje działanie antyseptyczne, ściągające i przeciwzapalne, dlatego ma dobre działanie na stany zmienionej chorobowo skóry, włosów i paznokci. Jest remedium na zmiany chorobowe skóry głowy i na wypadające włosy. Masło Laurowe na wzrost włosów Ważnym składnikiem oleju laurowego jest Pentolina, która regeneruje cebulki włosów i pobudza pracę mieszków włosowych. Dzięki jej zawartości olej laurowy stymuluje porost włosów. Przy systematycznym stosowaniu masła można spodziewać się wysypu baby-hair i szybciej przybywających centymetrów. Nie każdy czysty olej może stosować na skórę, szczególnie na twarz czy włosy. Olej laurowy, należy do tej grupy. Jest on olejem silnie aktywnym, dlatego zaleca się dodawanie go do innych formuł kosmetycznych (choćby najprostszych takich jak – zmieszanie z dowolnym olejem bazowym). Fenomenem jest naturalne masło zawierające 30% oleju laurowego w swoim składzie. Skład Masła Laurowego e – Fiore Olej (masło) Babassu zawiera…

Kiełki brokuła moc właściwości dla zdrowia
Porady , Warzywa , Zdrowie / 24 czerwca, 2020

Kiełki brokułu Przyroda dostarcza nam wiele naturalnych roślin, które mają ogromną moc. Jednym z nich jest brokuł, a najcenniejsze są kiełki brokułów. Kiełki to najwcześniejsza faza rozwoju rośliny. Każde maleńkie nasionko zawiera skumulowane składniki odżywcze, które są niezbędne do wytworzenia pierwszych pędów rośliny. Właściwości kiełków brokułu Badania naukowe potwierdzają, że brokuły mają silne działanie antynowotworowe dzięki zawartości bardzo dużej ilości sulfofranu. Gdy roślina rośnie, ilość leczniczej substancja zanika z każdym gramem. Dlatego właśnie dojrzałe brokuły mają aż do 100 razy mniejszą zawartość sulforafanu, niż znajduje się w kiełkach. Nawet długie przechowywanie kiełków w lodówce powoduje utratę tej cennej dla zdrowia substancji. Właśnie dlatego najlepiej spożywać świeżo wyhodowane kiełki, a szczególnie brokuła. Wykazano również, że sulfofran wspiera także serce, kości i chroni mózg. Kiełki brokułów pomagają pozbyć się z organizmu zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska i diety, a chlorofil, który zawierają neutralizuje szkodliwe skutki zakwaszenia organizmu. Kiełki brokułów są cenione za: działanie antynowotworowe — nawet do 100 razy większe, niż dojrzały brokuł zapobieganie cukrzycy i chorobom serca wzmacnianie układu krążenia i oddechowego zmniejszenie ryzyka wystąpienia zaćmy i choroby Alzheimera zwalczanie uciążliwych szczepów bakterii Helicobacter Pylori, które są częstą przyczyną zapalenia żołądka i powstawania wrzodów trawiennych. wzmacnianie układu odpornościowego i nerwowowego dzięki wysokiej…

Pokrzywa indyjska na odchudzanie i nie tylko
Porady , Zdrowie / 18 czerwca, 2020

Pokrzywa indyjska Pokrzywa indyjska znana jest i ceniona od wieków w medycynie Dalekiego Wschodu, a to za sprawą substancji czynnej o nazwie forskolina. Największe jej stężenie zawierają korzenie pokrzywy.    Pokrzywa indyjska inaczej nazywana szałwią indyjską, Mayani lub Makandi występuje powszechnie w Indiach i Nepalu. W medycynie ajurwedyjskiej, dzięki swoim właściwościom, wykorzystywana jako naturalne wsparcie układu krążenia i układu oddechowego. W ostatnich latach forskolina zyskała popularność jako substancja wspomagająca utratę tłuszczu. Przeprowadzone badania, przez naukowców z University of Kansas w USA, na grupie 30 otyłych mężczyzn sugerowały, że forskolina nasila rozkład tłuszczu w tkance tłuszczowej (lipoliza), dzięki czemu może być ona pomocna w walce z nadwagą i otyłością. U mężczyzn przyjmujących ekstrakt forskoliny odnotowano zredukowanie tkanki tłuszczowej. W wielu przypadkach zaobserwowano zmianę wagi u poddanych obserwacji, jednak nie w każdym. Co jest istotne, obwody w pasie różniły się znacząco przed i po badaniu, co może wynikać ze spalania się tłuszczu, a budowania masy mięśniowej i poprawy jakości kośćca. Badania jednak przeprowadzono na zbyt małej liczbie uczestników, aby można mówić o potwierdzeniu odchudzających właściwości forskoliny. Potrzebne są kolejne, jednak wątpię aby zajmowano się badaniem roślin, które wykazują prozdrowotne właściwości. Innymi, jak się okazało w trakcie wcześniejszych badań, cennymi właściwościami pokrzywy indyjskiej…