Sól Epsom na piękne włosy i zdrową skórę
Kosmetyki , Porady , Przepisy / 3 maja, 2021

Siarczan Magnezu (Sól Epsom) doskonałym kosmetykiem Magnez ma duże zdolności przenikania do organizmu poprzez naskórek i dlatego wykorzystanie siarczanu, nie tylko poprawi stan włosów i skalpu, a także uzupełni jego niedobory w organizmie. Magnez dla włosów Magnez jest bardzo ważnym materiałem budulcowym naszych włosów. Jego brak powoduje wypadanie, kruchość włosów, rozdwajanie końcówek i przedwczesne siwienie. Przyswajalność magnezu z przeciętnej diety wynosi ok. 50% (mówi się też o zaledwie 15-40 procentach z tego powodu, że magnez jest trudno przyswajalnym pierwiastkiem). Zapotrzebowanie na magnez zwiększa się wraz z wiekiem a stres i zmęczenie powoduje, że nasze komórki szybciej zużywają magnez. Przepisy na wykorzystanie siarczanu magnezu do pielęgnacji włosów i ciała. Magnezowy Peeling do Skóry Głowy Pół łyżeczki siarczanu magnezu dodajemy do bazy peelingu, a może nią być np.: olej ze słodkich migdałów (włosy wysokoporowate), olej z orzechów macadamia, arganowy, ze słodkich migdałów, olej moringa (włosy średnioporowate) masło babassu, shea, olej arganowy lub kokosowy (włosy niskoporowate) lub lekka odżywka lub maska bez silikonów, którą najczęściej stosujemy Jak wykonać peeling? Masujemy skórę głowy przez kilka minut, po czym myjemy włosy jak zwykle. Maska na zwiększenie objętości do włosów przetłuszczających się 1 część soli Epsom dodajemy do 1 części maski lub balsamu do włosów i…

Olej Laurowy na Włosy i Skórę. Jak stosować Olej Laurowy?
Kosmetyki , Porady / 8 sierpnia, 2020

Olej Laurowy – właściwości znakomity środek do walki z trądzikiem, zawiera w swym składzie Pentolinę, która pobudza pracę mieszków włosowych, stymulując porost włosów, wspomaga kuracje przeciwłupieżowe, przynosi ulgę przy schorzeniach reumatycznych, dzięki wysokiej zawartości chlorofilu wspomaga gojenie ran i stanów zapalnych skóry, stosowany na paznokcie wzmacnia, pogrubia i rozjaśnia płytkę, dzięki zawartości olejków eterycznych (3,1% masy) jest znakomitym środkiem antygrzybicznym. Takie właściwości ma Olej Laurowy otrzymywany z owoców Wawrzynu Szlachetnego. Liście wawrzynu, nazywane popularnie liśćmi laurowymi są wszystkim znaną przyprawą. Stosowanie Oleju Laurowego Olej laurowy, należy do grupy olejów silnie aktywnych. Zaleca się stosowanie olejku wyłącznie w formułach kosmetycznych (choćby najprostszych takich jak zmieszanie z dowolnym olejem bazowym). Jak stosować Olej Laurowy na wzrost włosów? należy go wymieszać z innym olejem bazowym np. ze Słodkich Migdałów, Makadamia, Jojoba (zalecane stężenie 1:1), i wmasować w skórę głowy na 15 minut przed umyciem głowy. Przy regularnym stosowaniu włosy rosną szybciej. Jak stosować Olej Laurowy na skórę? By otrzymać olejek do pielęgnacji skóry z problemami, do masażu lub leczniczy najlepiej rozcieńczyć Olej Laurowy obojętnym i bezzapachowym olejem (np. Jojoba, Macadamia, ze słodkich Migdałów, czy Olejem z Pestek Winogron) w stężeniu od 10 do maksymalnie 50% Oleju Laurowego. Olej Laurowy stosuje się od bardzo…

Masło Kombo na zmarszczki – właściwości, działanie i zastosowanie masła Kombo
Kosmetyki , Porady / 27 lipca, 2020

Bycie ekologicznym powoli staje się stylem życia, a naturalne kosmetyki robią furorę. Coraz więcej osób przekonuje się, że nie tylko dbałość o własne zdrowie, ale również o środowisko jest najważniejsze. Dziś chcę Wam przedstawić moje ostatnie odkrycie, jakim jest Masło kombo. Masło jest naturalny produktem i staje się coraz bardziej popularne. To prawdziwe odkrycie i hit w dziedzinie naturalnej pielęgnacji ciała. Co warto wiedzieć o tym niezwykłym produkcie? Skąd się bierze masło Kombo? Pycnanthus Angolensis to drzewo naturalnie występujące w Zachodniej Afryce, nazywane także afrykańskim muszkatołowcem. Z owoców tego drzewa wytłacza się mechanicznie brązowo – czarną masę nazywaną powszechnie masłem Kombo. Jest ono tradycyjnym produktem, który używają w pielęgnacji skóry rdzenni mieszkańcy. Masło ma postać brązowo czarnej miękkiej masy tłuszczowej (stąd powszechna nazwa masło), o charakterystycznym korzennym zapachu. Jest produktem w 100 % naturalnym, beż żadnych chemicznych domieszek, o charakterystycznym korzenno – ziołowym aromacie z delikatną nutą kawy w tle. Nie każdemu ten zapach może odpowiadać, mi akurat nie przeszkadza bo skład masła pełen jest niesamowitych właściwości. Właściwości masła Kombo Masło zawiera unikalny kwas kombo (stąd jego nazwa), który jest jednym z najsilniejszych pogromców wolnych rodników i stąd jego silne właściwości zapobiegające starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek. Następstwem działania…

Masło Laurowe czyli must have na ratunek dla włosów i skóry
Kosmetyki , Porady / 25 lipca, 2020

Zalety Masła Laurowego Masło laurowe ma prosty skład, zupełnie naturalny, co jest jego ogromną zaletą. Oparte jest na naturalnych olejach i masłach, a w tym 30% ma udział olej laurowy, który w tym produkcie ,,robi większość roboty”. Liście laurowe jako remedium na słabe i wypadające włosy stosowane były już od lat, a wcierkę z liści laurowych stosowano na problemy z łupieżem. Olej laurowy niszczy bakterie, grzyby, wykazuje działanie antyseptyczne, ściągające i przeciwzapalne, dlatego ma dobre działanie na stany zmienionej chorobowo skóry, włosów i paznokci. Jest remedium na zmiany chorobowe skóry głowy i na wypadające włosy. Masło Laurowe na wzrost włosów Ważnym składnikiem oleju laurowego jest Pentolina, która regeneruje cebulki włosów i pobudza pracę mieszków włosowych. Dzięki jej zawartości olej laurowy stymuluje porost włosów. Przy systematycznym stosowaniu masła można spodziewać się wysypu baby-hair i szybciej przybywających centymetrów. Nie każdy czysty olej może stosować na skórę, szczególnie na twarz czy włosy. Olej laurowy, należy do tej grupy. Jest on olejem silnie aktywnym, dlatego zaleca się dodawanie go do innych formuł kosmetycznych (choćby najprostszych takich jak – zmieszanie z dowolnym olejem bazowym). Fenomenem jest naturalne masło zawierające 30% oleju laurowego w swoim składzie. Skład Masła Laurowego e – Fiore Olej (masło) Babassu zawiera…

Jak stosować kwas hialuronowy na skórę i włosy
Kosmetyki , Porady , Przepisy / 16 czerwca, 2020

Kwas hialuronowy i jak go wykorzystać w domowych kosmetykach Właściwości kwasu hialuronowego Kwas hialuronowy zdobył już swoją sławę dzięki właściwościom podtrzymywania nawodnienia skóry. Jego podstawowa cecha to higroskopijność inaczej zdolność do wiązania wody. Dzięki temu wygładza skórę, ujędrnia i poprawia jej gęstość. Właściwie nawilżony naskórek staje się bardziej przepuszczalny dla substancji aktywnych, które aplikujemy w kosmetykach czy olejkach. Jest substancją biozgodną więc kwas hialuronowy można stosować bez obaw o niekorzystne reakcje skóry, po jego aplikacji. Już po 25 roku życia następuje spadek kwasu hialuronowego, a wraz z postępującym wiekiem i niekorzystnym wpływem różnych czynników oddziaływujących na naszą cerę, jego ilość w skórze właściwej drastycznie się zmniejsza. W skutek tego cera staje się mniej elastyczna, pogłębiają się mimiczne zmarszczki. Jak używać kwas hialuronowy? Kwas hialuronowy można bezpośrednio aplikować na skórę, szczególnie kwas o niższym stężeniu 1.5%, 2%, 3%, jednak można odczuwać wówczas pokrycie skóry delikatnym filmem, dlatego też zaleca się go stosować w stężeniu do 20%, a przy stosowaniu z olejami kosmetycznymi nawet do 95%. Kwas hialuronowy w mgiełkach na włosy i skórę Zaletą kwasu hialuronowego jest to, że dobrze rozpuszcza się w wodzie i dzięki temu może być doskonałym dodatkiem do mgiełek nawilżających, które można z łatwością wykonać w domowych…

Bakuchiol na zmarszczki. Jak zrobić serum z Bakuchiolem
Kosmetyki , Porady / 10 czerwca, 2020

Dlaczego warto stosować Bakuchiol w walce ze zmarszczkami? Bakuchiol oddziałuje nie tylko na naskórek, ale także na głębsze warstwy skóry, ponieważ wiąże się to ze zwiększeniem komórek (fibroblastów) produkujących składniki budulcowe skóry jakimi są kolagen i elastyna. Efektem tego jest sprężysta, jędrna skóra, spłycają się zmarszczki. Bakuchiol na przebarwienia Dzięki delikatnym właściwościom złuszczającym Bakuchiolu złuszczeniu ulega zrogowaciała warstwa naskórka co sprawia, że kolorystyka skóry staje się ujednolicona i wyraźnie wygładzona. Regularne stosowanie gotowych kremów, serum, czy kosmetyków własnej produkcji z Bakuchiolem jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ prowadzi do zmniejszenia przebarwień skóry i poprawia jej koloryt m.in. także dzięki temu, że zastosowanie roślinnego retinolu zmniejsza aktywność melanocytów – komórek, które produkują melaninę. Więcej informacji o samym Bakuchilu napisałam w poprzednim wpisie. Jak zrobić własny kosmetyk z Bakuchiolem? Bakuchiol jest rozpuszczalny w olejach (tłuszczach) Sugerowane stężenie w kosmetykach: 0,5 – 1 % Przykładowe, najprostsze serum z ulubionym olejem kosmetycznym 99 % Wybranego olejku (np. jojoba, abisyński, z opuncji figowej, arganowy) 1% Bakuchiolu Przykładowe serum z olejkiem i witaminami 1% Bakuchiolu 5% Witamina E 1% Witamina A 93 % Wybrane olejki kosmetyczne do twarzy Krem z Bakuchiolem Bakuchiol, witaminę E i ulubiony olejek można dodać do gotowej bazy i stworzyć swój osobisty krem. W…

Bakuchiol remedium na zmarszczki przebarwienia i trądzik
Kosmetyki , Porady / 9 czerwca, 2020

Młodzieńczy wygląd skóry z Bakuchiolem Dotychczas uważano, że jednym z najskuteczniejszych składników w walce ze zmarszczkami jest retinol (aktywna postać witaminy A). Teraz w szranki z nim stanął roślinny odpowiednik retinolu, jakim jest Bakuchiol, który posiada te same niezwykłe właściwości, ale jego stosowanie nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych. Nazwany został botaniczną wersją retinolu. Otrzymuje się go z nasion i liści rośliny Psoralea corylifolia znanej od wieków w medycynie chińskiej i ajurwedyjskiej, między innym dlatego, że wykazuje silne przeciwzapalne i antybakteryjne właściwości. Zastosowany w kosmetykach, dzięki tym cechom, eliminuje lub zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób skórnych o podłożu bakteryjnym i grzybiczym, łagodzi trądzik i inne choroby skórne.   Przeprowadzone badania wykazały, że Bakuchiol doskonale sprawdził się w walce z przebarwieniami, a nawet wykazał większą skuteczność od retinolu. Dodatkowo nie powoduje zaczerwienienia i podrażnienia skóry, a wręcz przeciwnie. Łagodzi stany zapalne i nawilża skórę zapobiegając utracie jędrności. Zastosowanie bakuchiolu w kosmetykach powoduje delikatne złuszczanie naskórka, który odradzając się robi się jaśniejszy i znikają przebarwienia. Bakuchiol stymuluje fibroblasty do efektywniejszej produkcji kolagenu i dzięki temu w znaczącym stopniu poprawia jędrność i elastyczność skóry. Pomaga spłycić i wygładzić istniejące zmarszczki, wyrównać koloryt skóry, a nawet usunąć nierówności i drobne blizny. Doskonale sprawdzi się…

Opalanie się i odżywiona skóra – naturalny balsam do ciała na bazie masła shea i masła kakaowego
Kosmetyki , Porady / 17 czerwca, 2017

Balsam do opalania Ogromną zaletą przebywania na słońcu jest witamina D, słońce jest najważniejszym źródłem tej witaminy. Zdaniem Doktora Richarda Wellera z Uniwersytetu w Edynburgu, unikanie słońca jest tak samo szkodliwe dla zdrowia, jak nadmierne opalanie. W naszym klimacie, w związku z położeniem geograficznym Polski nie mamy nadmiaru, a raczej cierpimy na brak wystarczającej ilości słońca. A więc złotym środkiem jest bezpieczne opalanie ok. 20 – 30 minut w samo południe. Nie dłużej aby nie dopuścić do oparzeń słonecznych. Można stosować kremy z filtrami, ale blokują one wytwarzanie się witaminy D.   Co to jest SPF?   SPF (ang. Sun Protection Factor) to współczynnik ochrony przeciwsłonecznej. SPF mówi nam o tym jakie filtry zostały zastosowane w danym kosmetyku. Określa nam bezpieczny czas opalania (inaczej ekspozycji na słońce), w jakim stopniu/ przez jaki czas nasza skóra chroniona jest przed promieniowaniem UVB. Jest to czynnik  odpowiedzialny za opóźnienie czasu wystąpienia oparzeń w czasie opalania. Na przykład krem z SPF 20 wydłuża czas ekspozycji na słońce 20-krotnie.  Jeżeli możemy przebywać na słońcu 30 minut bez żadnej ochrony, to po zastosowaniu produktu z filtrem SPF 4 czas ten się wydłuża do ok. dwóch godzin   Stopnie ochrony przed oparzeniem słonecznym: słaba (SPF 2-6), średnia (SPF…

Piękna, nawilżona skóra dzięki naturalnym składnikom czyli przepis na balsam do ciała z rokitnikiem
Kosmetyki , Porady / 29 kwietnia, 2017

Cudowny balsam odżywiający i nawilżający skórę na bazie masła kakaowego z olejem z owoców rokitnika, olejem kokosowym i witaminą E Masło kakaowe wspomaga regenerację naskórka, działa hamująco na procesy zapalne dzięki zawartych w nim antyoksydantów. Wysoka biozgodność ze skórą człowieka sprawia, że praktycznie nie powoduje podrażnień. Pozostawia na powierzchni skóry naturalny połysk i zapach, zmniejsza jej skłonność do pękania. Masło kakaowe jest często składnikiem preparatów zapobiegających i leczących rozstępy i blizny, np. u kobiet w ciąży. Przyczynia się do poprawy stanu zdrowia skóry, która po jego stosowaniu staje się bardziej elastyczna. Masło ma świetne właściwości nawilżające, które pozwalają zapobiegać nadmiernemu przesuszeniu skóry. Zastosowanie masła na skórę przynosi uczucie lekkości i przyjemnego nawilżenia.  Doskonale sprawdza się w pielęgnacji spierzchniętych ust, czy suchej skóry dłoni i stóp. Chroni przed UV, zawiera naturalny filtr SPF, przyśpiesza opalanie i wygładza skórę. Masło kakaowe jest także jadalne. Temperatura, w której masło topnieje jest zbliżona do temperatury ciała. Wynosi ok. 36⁰ C i po zetknięciu ze skórą zmienia stan na ciekły. Wówczas bardzo łatwo się rozprowadza. Rokitnik ma wysoką zawartość witaminy C, szczególnie owoce. Dr. Różański tak napisał o owocach rokitnika „Owoce rokitnika zasobne są w witaminy z grupy B, witaminę E (do 150mg%), witaminę C…