Biszofit jest pomocny, nie tylko na bóle mięśni i stawów.

7 września, 2019

Co to jest biszofit?

Biszofit jest naturalnym koncentratem minerałów. Zaczął się tworzyć już ponad dwieście milionów lat temu, kiedy Morze Prehistoryczne (czyste ekologicznie) zaczęło parować i pozostała po nim warstwa minerałów, która znajduje się teraz ok.2 km pod powierzchnią ziemi. Biszofit jest dzięki temu nieskazitelnie czysty i nieskażony zanieczyszczeniami ze środowiska zewnętrznego. Wydobywany jest szybami wiertniczymi za pomocą rozcieńczenia wodą. Dlatego sól biszofitu, w przeciwieństwie do soli Morza Martwego otrzymywanej z solanki jezior powierzchniowych, jest absolutnie ekologicznie czysta, ponieważ od momentu utworzenia się przebywa w formie „zakonserwowanej” i nie jest narażona na działanie środowiska zewnętrznego.

Biszofit głównie składa się z chlorku magnezu (wzór chemiczny biszofitu to MgCl26H2O). Poza naturalnym magnezem, który poprawia gęstość tkanki kostnej, wspomaga regulację poziomu wapnia w kościach, biszofit zawiera jeszcze ok. 70 pierwiastków: potas, sód, brom, bor, wapń, krzem, molibden, srebro, cynk, miedź, siarkę, żelazo i wiele innych mikroelementów, które są zupełnie wolne od różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Stosowany jest jako środek na wiele dolegliwości

Biszofit uznany został jako środek przeciwzapalny i znalazł zastosowanie jako składnik preparatów przeciwzapalnych do stosowania zewnętrznego. Początkowo stosowano go przy schorzeniach aparatu ruchu i układu nerwowego. Żel z biszofitem wciera się w bolące miejsca, by w ten sposób złagodzić stan zapalny oraz ból.

  • Wspomaga regenerację tkanki łącznej, rozluźnia i rozgrzewa mięśnie, łagodzi zakwasy. Także wzmacnia mięśnie, stawy i układ kostny.
  • Biszofit ma silne właściwości przeciwzapalne i kojące.
  • Pomocny jest w nadwyrężeniach stawów i mięśni, w reumatycznych stanach zapalnych, korzonkach, zwyrodnieniach stawów, bolących plecach, problemach z kręgosłupem czy stłuczeniach.
  • Skutecznie radzi sobie ze skurczami mięśni, stosowany jest także na żylaki i halluksy.
  • Żel z biszofitem stosowany jest na ostrogi, gdyż łagodzi ból, zmniejsza dyskomfort i ułatwia chodzenie, przyspiesza krążenie krwi, pomaga przywrócić aktywność funkcjonalną stopy.
  • Często jest składnikiem mieszanek solnych wykorzystywanych do kąpieli terapeutycznych.
  • Biszofit wpływa ponadto pozytywnie na stan skóry i łagodzi dolegliwości o przebiegu zapalnym. Przy systematycznym stosowaniu można pozbyć się między innymi: problemów skórnych (także łuszczycy, łupieżu).
  • Pielęgnuje skórę skłonną do pajączków, eliminuje oraz zapobiega powstawaniu rozstępów.
  • Można stosować go do oczyszczania, wzmacniania i tonizowania skóry. Sprawdzi się doskonale, dzięki zawartości ogromnej ilości minerałów.
  • Polecany jest również w przypadku pielęgnacji paznokci.
  • Balsamy do ciała z biszofitem nie tylko wzmacniają i regenerują skórę, zapobiegają powstawaniu rozstępów, ale również pomagają zmniejszyć rozstępy oraz cellulit.

Taki dobroczynny wpływ biszofit zawdzięcza, między innym, dużej zawartości magnezu i krzemu, który ma znaczący wpływ na cały układ kostno-mięśniowy, budowę kości, chrząstek i jest niezbędny przy walce z cellulitem. To właśnie magnez w połączeniu z krzemem zapobiega tworzeniu się żylaków, zwyrodnieniu stawów i kości.
Żelu nie należy stosować na rany i skórę zmienioną chorobowo.

 

Materiały zawarte w tym artykule mają charakter wyłącznie informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą stanowić podstawy do samoleczenia. Dzielimy się swoimi radami czerpanymi z przeczytanych książek, artykułów i własnych doświadczeń. Większość przekazywanych informacji przetestowaliśmy na sobie i rodzinie. Artykuły na naszym blogu mają charakter informacyjny i edukacyjny. Każdy organizm jest inny, każdy inaczej się odżywia, prowadzi inny tryb życia. Wszelkie rady, które są na tej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność. Informacje te nie są fachową opinią, ani poradą medyczną.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.