Śluz ślimaka w kosmetykach i jego właściwości

Kwiecień 26, 2019

Kosmetyki ze śluzem ślimaka są znane i cenione już od wielu lat. Śluz ślimaka już w starożytnej Grecji wykorzystywano do pielęgnacji jak i leczenia chorób skóry. Potem został zapomniany, a jego popularność wzrosła niesamowicie na początku lat 80 za sprawą syna właściciela hodowli ślimaków, który pomagając ojcu w pracy na farmie zauważył, że stare blizny na jego dłoniach po kontakcie ze śluzem zaczęły stopniowo zanikać a rany zabliźniać. Już 10 lat później rozpoczęto produkcję śluzu na dużą skalę, ponieważ badania wykazały, że produkt działa skutecznie. W roku 2006 standaryzowany ekstrakt ze śluzu ślimaka wpisano do rejestrów International Nomenclature of Cosmetic Ingredients (INCI) pod nazwą „snail secretion filtrate”.

Dzisiaj kosmetyki ze śluzem ślimaka cieszą się ogromną popularnością, którą zawdzięczają właśnie niezwykłym atrybutom tego składnika. Śluz ślimaka ma przede wszystkim właściwości, które wspomagają gojenie się ran, zmian trądzikowych czy innych podrażnień. Idealnie wygładza i ujędrnia skórę, również skórę z widocznymi oznakami jej starzenia.

Pozyskiwanie śluzu ze ślimaków jest dla nich całkowicie bezpieczne. Naturalny ekstrakt pozyskiwany z wydzieliny kryptozynowej odnóży ślimaków hodowlanych. Ślimaki zamieszkują parki hodowlane, żywiąc się roślinami. Sam proces pozyskania śluzu trwa kilka dni, kiedy to ślimaki poddawane są procesowi oczyszczania, a następnie bardzo delikatnej stymulacji, podczas której wydzielają kryptozynę. Może się to odbywać wyłącznie bez uszczerbku dla zdrowia ślimaków, gdyż w przypadku zagrożenia zaczynają wydzielać szkodliwe dla skóry toksyny i śluz staje się wtedy bezwartościowy.

Co znajduje się w śluzie ślimaka?

Odkryto, że zawiera on mnóstwo substancji w bardzo korzystnych dla skóry proporcjach o udowodnionym działaniu pielęgnacyjnym i leczniczym.

Najważniejsze z nich to:

  • kolagen (łagodzi stany zapalne skóry, przyspiesza gojenie ran, działa odmładzająco)
  • elastyna (wraz z kolagenem zwiększają elastyczność skóry i jędrność skóry, wyrównują jej koloryt)
  • kwas glikolowy (powoduje zmniejszenie zmarszczek, spowalnia procesy starzenia)
  • alantoina ( ma właściwości nawilżające, kojące i przeciwzapalne)
  • witaminy A,C i E (odżywiają i regenerują skórę, wspomagają rozjaśnianie przebarwień)
  • mukopolisacharydy (zmniejszają podrażnienia i uczulenia)

Najważniejszym efektem działania kosmetyków ze śluzem ślimaka jest szybka regeneracja skóry. Hiszpańska firma Cobiosa od 45 lat produkuje najskuteczniejsze składniki aktywne do zabiegów kosmetycznych pielęgnacji skóry i włosów. Firma posiada certyfikat jakości ISO 9001, certyfikat zarządzania środowiskowego ISO 14001 oraz certyfikat ISO 22716 GMP.
W Azymut na zdrowie dostępny jest produkt firmy COBIOSA „Śluz ze ślimaka filtrowany”. Na życzenie udostępniamy certyfikat (CAS -/122-99-6, EINECS -/204-589-7).

https://www.azymut-na-zdrowie.pl/sklep/do-twarzy/772-sluz-slimaka-100-koncentrat-bez-dodatkow-10ml-5902574357441.html

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.