Napięcie, huśtawki nastrojów, zaburzenia snu, przejadanie się, a tryptofan

Styczeń 30, 2019

Tryptofan

jest aminokwasem nieodzownym do produkcji serotoniny w mózgu, natomiast serotonina jest związkiem chemicznym, który ma wpływ na nasze poczucie bezpieczeństwa, spokoju i zaufania. Jej niedobór może doprowadzić do uczucia lęku, zaburzeń snu, depresji i skłonności do przejadania się, w szczególności węglowodanami i słodyczami, jak i skłonności do uzależnień.  Tryptofan zmniejsza huśtawki nastroju, napięcie i drażliwość u kobiet, które cierpią na zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Organizm nie jest w stanie sam wyprodukować nieodzownych aminokwasów takich jak tryptofan więc należy je dostarczać w pożywieniu. W naszym pożywieniu tryptofan jest najmniej licznym aminokwasem ze wszystkich. Typowa dieta dostarcza niewielkie jego ilości od 1 000 do 1 500 mg/dzień, ale w organizmie toczy się regularna rywalizacja o jego ograniczone ilości.

Rozkład enzymatyczny tryptofanu w organizmie wzrasta wraz z wiekiem i wówczas pochodzący z pokarmów aminokwas, w sposób niewielki przekłada się na rzeczywisty jego stan w mózgu. Nawet zjadanie pożywienia zawierającego ten aminokwas, nie zawsze dostarcza jego dostateczną ilość. Jedną z przyczyn jest to, że starzejący się ludzie tworzą enzymy, które szybko niszczą tryptofan w organizmie.

Osoby cierpiące na niepożądane efekty niskich poziomów serotoniny, dzięki suplementacji L-tryptofanu, mogą przywrócić odzyskać dobre samopoczucie, prawidłowy sen, dobry nastrój i mieć kontrolę nad zaspakajaniem głodu.

Rezultatem jest wewnętrzny spokój i opanowanie przy jednoczesnym wzroście motywacji, zdolności koncentracji oraz dobrego samopoczucia.

Organizm nie jest w stanie sam wyprodukować nieodzownych aminokwasów takich jak tryptofan, treonina, lizyna, walina, metionina, izoleucyna, fenyloalanina i leucyna.

Tryptofan jest wskazany dla osób niespokojnych, nerwowych, nadpobudliwych i zestresowanych.

Powinien być suplementowany w połączeniu z magnezem i witaminami z grupy B. Dzięki temu następuje ogólne działanie zwiększające odporność na stres i poprawa sprawności układu nerwowego, który przekazuje ten efekt dalej poszczególnym komórkom. Rezultatem jest wewnętrzny spokój i opanowanie przy jednoczesnym wzroście motywacji, zdolności koncentracji oraz dobrego samopoczucia.

Polecamy ciekawy artykuł na temat tego aminokwasu https://www.lesupplements.com/pl/artykuly-o-zdrowiu/tryptofan/tryptofan-starzejacy-sie-ludzie-staja-sie-przygnebieni-zmeczeni-maja-nadwage-czesc-1.html

L-Tryptofan ForMeds to naturalny antydepresant w postaci proszku bez żadnych sztucznych dodatków i barwników.

 

https://www.azymut-na-zdrowie.pl/Blog/sklep/aminokwasy/163-l-tryptofan-f-tryptophan-60-porcji-21g-formeds-5902768866896.html

Wpisując hasło “azymut” otzymasz 5% rabatu na większość produktów w ofercie. Nie tylko na witaminy, ale i na naturalne mydełka, pasty do zębów bez fluoru, szczoteczki bambusowe, herbatki ekologiczne, kawy i wiele, wiele innych.

Dzielimy się swoimi radami czerpanymi z przeczytanych książek, artykułów i własnych doświadczeń. Większość przekazywanych informacji przetestowaliśmy na sobie i rodzinie. Artykuły na naszym blogu mają charakter informacyjny i edukacyjny. Każdy organizm jest inny, każdy inaczej się odżywia, prowadzi inny tryb życia. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, w jaki sposób informacje zawarte w opracowaniach zostaną odebrane lub wykorzystane. Wszelkie rady, które są na tej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność. Informacje te nie są fachową opinią, ani poradą medyczną.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.