Krwawienie z dziąseł, paradontoza i jak z tym sobie poradzić?

Kwiecień 21, 2017

Czy są naturalne sposoby by złagodzić objawy? Czy choroby można się pozbyć? Co proponują dentyści?

Paradontoza, choroba tkanek odpowiadających za umocowanie zębów.

Każdy z nas styka się codziennie z pożywieniem, wodą i powietrzem. Stykamy się także, a nawet jesteśmy bombardowani toksynami, które pochodzą z powietrza, z kosmetyków które używamy, a także z jedzenia, które spożywamy.

Toksyny mają również wewnętrzne pochodzenie. Wydzielają się również w wyniku jedzenia takich pokarmów, które nam nie służą. Najbardziej toksyczne są takie produkty jak biała mąka rafinowana, cukier rafinowany, tłuszcze trans (margaryny) mleko i produkty mleczne, dodatki do żywności.

Wraz z upływem czasu toksyny gromadzą się w naszym organizmie w olbrzymich ilościach. Ich wysokie stężenie może i tu jest złe słowo, nie może, tylko powoduje różne dolegliwości.

Toksyny w naszym organizmie mają także niebagatelny wpływ na florę bakteryjną ust. Może ona zostać zdominowana przez bakterie. Zapalenie dziąseł ma bardzo duży wpływ na cały organizm. Bakterie łatwo przedostają się do krwiobiegu Największym zagrożeniem są bakterie beztlenowe, które na początku powodują zapalenie tkanek wokół zęba. Po przedostaniu się do limfy i krwiobiegu to już prosta droga do serca, nerek, stawów, gdzie mogą siać siać spustoszenie. Lekarze nazywają takie zjawisko chorobą odogniskową. A często od ust się zaczyna.

Niewielka jest nasza świadomość dotycząca powagi sytuacji kiedy pojawienie się uczucia ropy w jamie ustnej i przy szczotkowaniu zębów nasze dziąsła zaczynają krwawić. To już jest wyraźnym sygnałem, że rozpoczęła się poważna choroba, którą nazywa się paradontozą czy zapaleniem przyzębia. Także obrzmienie, lekki ból i krwawienie dziąseł może być objawem tej choroby.  Na początku może pojawić się kilka chwiejących zębów, w następnej fazie może wystąpić bardzo mocny ból, którego nie da się uśmierzyć nawet silnymi lekami przeciwbólowymi. Ostatnim etapem paradontozy jest usuwanie przez organizm nawet zdrowych zębów razem z toksynami nagromadzonymi w organizmie. Najczęściej na paradontozę  chorują ludzie po 35 roku życia a nawet młodsi wiekiem.

Co na to medycyna?

Dentyści radzą żeby udać  się na zabieg skalingu, czyli usunięcia kamienia nazębnego, regularnie chodzić na badania, ograniczyć palenie, ograniczyć picie mocnej kawy i herbaty, szczotkować zęby po każdym posiłku.

No tak, ale to są rady, które mają zapobiegać powstaniu choroby. A co z leczeniem?

A czy jest możliwość wyleczenia?

Według medycyny akademickiej oczyszczanie korzeni zębów, bądź operacyjne zespalanie kości. O ile się zabieg uda.

„Jeśli kości nie zostały za bardzo uszkodzone, być może dentysta zaproponuje ci zrobienie kiretażu (oczyści kamień również z korzeni, zabieg jest refundowany z NFZ). Może też zastosować szyny (nawet w ramach NFZ), dzięki którym zęby nie będą się chwiały. Zyskasz wtedy czas potrzebny do odbudowy tkanek przyzębia i ponownego przyrośnięcia zębów do kości. Jeżeli jednak twój przypadek jest naprawdę ciężki, pozostaje ci liczyć na dobrego chirurga szczękowego. Bo tylko operacyjnie można odbudować poważnie zniszczone kości i sprawić, aby zęby dobrze się z nimi zespoliły”  http://polki.pl/zdrowie/choroby,jak-leczyc-paradontoze-sposoby-leczenia-zapalenia-dziasel,10034034,artykul.html

Jednym z problemów medycyny głównego nurtu, zwanej inaczej akademicką,  jest fakt że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne.

 

A czy są inne możliwości leczenia tej choroby? Otóż …. TAK!

Ssanie oleju kokosowego

Płukanie jamy ustnej olejem (ssanie oleju) wywodzi się ze starożytnej medycyny Ajurwedy. Taki zabieg czyszcza organizm z toksyn, zaczynając od jamy ustnej, w której “pomieszkuje” ponad 600 gatunków bakterii w tym bakterie beztlenowe. Ssanie oleju ma działanie antybakteryjne-szczególnie na bakterie, które powodują choroby dziąseł, infekcje gardła, zapalenie zatok. Działa przeciwzapalnie. Ssanie oleju zapobiega próchnicy i leczy właśnie paradontozę. Wzmacnia zęby i dziąsła. Odświeża oddech i zapobiega powstawaniu ubytków w zębach. A to za sprawą kwasu lau­ry­no­wego, który zawiera olej kok­so­wy i który ma wła­ści­wo­ści prze­ciw­wi­ru­sowe i anty­bak­te­ryjne. Naj­lep­sze efekty można osiągnąć płu­cząc jamę ustną na czczo, po prze­bu­dze­niu i przed myciem zębów. Należy używać nie­ra­fi­no­wa­ny, tło­czo­ny na zimno, bez jakich­kol­wiek dodat­ków.

Jak to zrobić?

Wystarczy łyżeczkę od herbaty oleju włożyć do ust, olej należy „cedzić” przez zęby, przelewać go między zębami, rozprowadzając po całej jamie ustnej. Olej szybko się rozpuści. Po 15 minutowym płukaniu należy taki olej należy wypluć, wypłukać jamę ustną ciepłą wodą i dokładnie umyć zęby. 

 

 

Soda oczyszczona i woda utleniona

Pan Jerzy Zięba poleca mycie zębów sodą oczyszczoną i wodą utlenioną.

Jak to zrobić?

Na łyżeczkę wsypać sodę oczyszczoną i dodać utlenionej wody. Namoczyć w tym roztworze szczoteczkę i tym myć zęby. Sposób sprawdzony. Objawy paradontozy mijają po kilku dniach. Zasadowy odczyn mieszanki nie pozwala przetrwać bakteriom. Przy uporczywej paradontozie wystarczy dodać koenzymu Q 10.

https://www.youtube.com/watch?v=7Bbg-35v_4Q

Film na YT od 17 minuty.

 

Witamina C

– przeciwutleniacz z ogromnie ważną rolą w naszym organizmie, potrzebuje jej każda komórka, nieodzowna dla układu immunologicznego i układu krążenia. W przypadku stresu, przeziębienia lub innego urazu ilość witaminy C spada drastycznie, a brak jej w organizmie to zmniejszona odporność na wszelkie infekcje i choroby. I nie tylko ponieważ witamina C jest także nieodzowna w procesie wytwarzania kolagenu – podstawowej substancji tkanki łącznej (spaja inne tkanki). Przedawkowanie tej witaminy może w najgorszym razie wywołać biegunkę.

Kim był dr. Cathcart ? – lekarzem (chirurgiem), który na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń w pracy w pacjentami opracował protokół doustnego przyjmowania witaminy C.

Był wielkim zwolennikiem doustnego stosowania witaminy C, uważał że każdy powinien umieć ją stosować. Artykuł o przygodzie doktora i jego doświadczeniach z witaminą C znajdziesz na stronie: http://www.akademiawitalnosci.pl/10-najpotezniejszych-protokolow-witaminowych-cz-3-protokol-doustnego-stosowania-witaminy-c-dr-robert-cathart-iii/  Dr. Cathcart podaje również, że nie zaobserwował żadnych skutków ubocznych ani negatywnych wyników przy stosowaniu podanych poniżej dawek. Witaminę C stosował to na bardzo dużej liczbie chorych i przez długi okres czasu.

Jakie dawki witaminy C zaleca dr. Cathcart w różnych chorobach?

Zdrowy człowiek może przyjmować od 3 do 15 gram witaminy C na dobę w 4 do 6 dawkach.

Przeziębienie: 30 – 60 gram od 6 do 10 dawek na dobę

Ciężkie przeziębienie: 60 – 100 gram od 8 do 15 dawek na dobę

Grypa: 100 – 150 gram od 8 do 20 dawek na dobę

Mononukleoza: 150 – 200 gram od 12 do 25 dawek na dobę

Wirusowe zapalenie płuc: 100 – 200 gram od 12 do 25 dawek na dobę

Astma, katar sienny: 15 – 50 gram od 4 do 8 dawek na dobę

Alergie: 0,5 – 50 gram od 4 do 8 dawek na dobę

Oparzenia, rany, operacje: 25 – 150 gram od 6 do 20 dawek na dobę

Nowotwór: 15 – 100 gram od 4 do 15 dawek na dobę

Infekcje bakteryjne: 30 – 200 gram na od 10 do 25 dawek na dobę

Grzybica (kandydoza): 15 – 200 gram od 6 do 25 dawek na dobę

Zapalenie wątroby: 30 – 100 gram od 6 do 15 dawek na dobę

Reumatoidalne zapalenie stawów: 15 – 100 gram od 4 do 15 dawek na dobę

Zdecydowanie najlepsza witamina C jest naturalna z dzikiej róży lub aceroli. O wiele ekonomiczniej jest zakupić  witaminę C w postaci kwasu l-askorbinowego lub askorbinianu sodu. Askorbinian sodu jest słony w smaku i delikatniejszy dla osób z chorym żołądkiem, kwas l-askorbinowy jest kwaśny. Obie formy (kwas l-askorbinowy i askorbinian sodu) mozna ze sobą mieszać. Ja osobiście wolę ten kwaśny.  Witamina C w formie czystego kwasu l-askorbinowego znacznie lepiej się przyswaja wypijana z wodą i sokiem z cytryny, dzięki obecności bioflawonoidów. Należy pamiętać o tym, aby sypać i mieszać wodę z witaminą C plastikową łyżeczką. Dla zdrowego człowieka wystarczająca dawka to 3 – 5 gram witaminy C na dobę.

Duży wybór witaminy C najlepszej jakości. Produkty wybieramy z największą starannością, od najlepszych producentów, z najlepszym składem.  Więcej informacji https://www.azymut-na-zdrowie.pl/Blog/o-nas/. Link do sklepu:  https://www.azymut-na-zdrowie.pl/Blog/sklep/47-witamina-c

Organizm warto wspomóc witaminą D3 i uzupełnić ewentualne niedobory magnezu.

 

 Źródła:

http://atria.com.pl/blog/artykul/paradontoza-jej-przyczyny-objawy-oraz-leczenie

http://agnieszkamaciag.pl/totalna-detoksykacja-ssanie-oleju/

http://gurbacka.pl/sklep/kokos-2/

http://www.suzylife.pl/2015/04/21/ssanie-oleju-kokosowego-efekty-po-12-miesiacach-czy-zeby-staly-sie-biale/

http://pshs.pl/app/webroot/img/tiny_uploads/file/Bakterie_jamy_ustnej_i_ich_wp_yw_na_ca_y_organizm_.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=7Bbg-35v_4Q

 

Dzielimy się swoimi radami czerpanymi z przeczytanych książek, artykułów i własnych doświadczeń. Większość przekazywanych informacji przetestowaliśmy na sobie i rodzinie. Artykuły na naszym blogu mają charakter informacyjny i edukacyjny. Każdy organizm jest inny, każdy inaczej się odżywia, prowadzi inny tryb życia. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, w jaki sposób informacje zawarte w opracowaniach zostaną odebrane lub wykorzystane. Wszelkie rady, które są na tej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność. Informacje te nie są fachową opinią, ani poradą medyczną.

 

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.