Infekcje wirusowe, jak sobie z nimi radzić.

16 marca, 2017

Opracowanie na podstawie filmu „PRZEZIĘBIENIA Z ZIMNA”  (wirusówki) Ł. Lubickiego.

Zimno, łamanie w kościach, wewnętrzne rozbicie, dreszcze. Ten czynnik, czyli wirus (który nas zaatakował) należy wówczas wyrzucić na zewnątrz. Antybiotyki nie działają na wirusy. Znakomicie pomaga sok malinowy. Według Ł. Lubickiego należy także spożywać czosnek, wtedy gdy jest nam zimno i wydzieliny są białe/przezroczyste. Gdy czujemy drapanie w gardle (nie mylić z bólem gardła). Nieszczelne naczynia krwionośne przy infekcji, to już jest związane z czym innym (katar z krwią/wydzielina zabarwiona na czerwono) –  podawać ziele tasznika i krwawnika w niewielkich ilościach lub grykę w dużych ilościach najlepiej połączyć z owocem dzikiej róży.  Oregano  jest dobrym zielem na kaszel mokry, kiedy są małe ilości białych wydzielin (pół łyżeczki oregano), a gdy jest bardzo duży kaszel – można podawać tymianek (ostrożnie, bo silne ziele) u dziecka 1/3 łyżeczki lub ¼ łyżeczki tymianku i można dodać łyżkę kwiatów lipy. Jeśli mamy łamanie w kościach/bóle kości – (Angelica archangelica) korzeń dzięgiela litwora– używamy łyżeczkę. (Jest fototoksyczny. Ostrożnie w lecie, powoduje plamy na skórze!) Korzeń arcydzięgiela działa na przyczynę. Udrażnia wilgotność w obiegu czynnościowym śledziony. Przy jego stosowaniu mamy oddziaływanie na śledzionę i na płuca. W medycynie chińskiej retencja śluzu, który produkuje obieg czynnościowy śledziony jest zawsze w obiegu w obiegu czynnościowym płuc.

Pączki sosny (kaszel ciężko odrywający się biały, z jasnymi wydzielinami i połączony z zimnem). Pączki sosny są wszechstronnego stosowania. Można zrobić inhalacje, szczególnie z solą bocheńską. Pączki sosny gotować 20 minut i dodać 2 łyżki soli bocheńskiej. Można dziecku i dorosłemu zrobić inhalacje, można także pić. Tylko pączki sosny są gorącym zielem (rozgrzewającym). Najlepiej zrobić mieszankę, żeby je ochłodzić, jeśli chcemy stosować do picia. Mieszanka polecana przez Ł. Lubickego: pączki sosny, kwiat lipy, dzika róża i odrobina kwiatu bzu, który jest chłodnym zielem, ale bardzo dobrze wpływa na zatoki. Kolejnym bardzo dobrym zielem jest korzeń omanu, szczególnie polecany jeśli mamy drapanie w gardle i uczucie ciężkości w ciele. W medycynie chińskiej jest to wilgotność (nadmiar) retencja wilgotności jest w płucach, ale produkuje ją obiekt czynnościowy śledziony.

Zioła (po łyżeczce): oregano, korzeń arcydzięgiela, kwiat lipy, korzeń omanu, oregano pół łyżeczki, kwiat bzu i całą receptę możemy ogrzać zielem bazylii, która doskonale udrażnia obiekt czynnościowy śledziony. I oddziaływuje na płuca. Należy pamiętać zioła do stosowania, jeżeli mamy wydzieliny jasne.

Lobeliae herba (opisane w książce dr.T. Błaszczyka) stosujemy przy zimnym kaszlu z wydzielinami jasnymi, a także przy gorącym czyli z wydzielinami ropnymi. Jest to ziele o silnej ekspresji (mocno działa), stosować przez krótki czas ( 2-3-4 dni) w bardzo małych dawkach tzn. pół łyżeczki maksymalnie. Zaparzać w około litr-półtora litra wody. Jeśli za bardzo rozgrzeje się organizm, gdyż zastosuje się dużo ziół ciepłych i do tego zastosuje się czosnek. Należy wówczas organizm ochłodzić. Do ochłodzenia można użyć dużej dawki kwiatu lipy, kwiat bzu, owoc, bzu, ziele wiązówki (ziele wiązówki, jeśli ktoś nie jest uczulony na salicylany) lub szałwię. Należy pamiętać, że szałwia wysusza śluzówkę.  Jeśli jest problem z suchością błon śluzowych (a tak właśnie działają wirusy) wtedy można dodać do naparów, (oddzielnie przygotowywać) macerat z korzenia prawoślazu, lub z kwiatu prawoślazu. 2- 3 łyżki korzenia prawoślazu zalać na noc ok. 8 godzin letnią wodą, rano się pije osobno od ziół, które podajemy przy przeziębieniach z zimna. Korzeń prawoślazu jest zielem chłodnym. Jeśli podajemy 3 zioła ciepłe, a jedno ziele chłodne to one niwelują działanie ziela chłodnego. Wtedy mamy tendencję do ciepła w tych ziołach. Macerat z prawoślazu jest zielem chłodnym, a mamy tendencje do ciepła w pozostałych ziołach. Przeziębienia z zimna to są wirusy, które możemy wyrzucić z organizmu. Należy wzmacniać się selenem. Wystarczy 5 orzechów brazylijskich dziennie-naturalna forma selenu, wzmacniać się jodem z nalewek z orzechówek – młode orzechy zawierają duże ilości jodu, wit. C naturalna – najlepiej z dzikiej róży. Można wzmacniać się grzybkami reichi. Stosować z  umiarem.

Inny artykuł o naturalnych sposobach wspierania organizmu w walce z infekcją znajdziesz TUTAJ

Opracowanie na podstawie filmu „PRZEZIĘBIENIA Z ZIMNA”  (wirusówki) Ł. Lubickiego.

Źródło:

YT Ł. Lubicki “Przeziębienia z zimna”

 

Dzielimy się swoimi radami czerpanymi z przeczytanych książek, artykułów i własnych doświadczeń. Większość przekazywanych informacji przetestowaliśmy na sobie i rodzinie. Artykuły na naszym blogu mają charakter informacyjny i edukacyjny. Każdy organizm jest inny, każdy inaczej się odżywia, prowadzi inny tryb życia. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, w jaki sposób informacje zawarte w opracowaniach zostaną odebrane lub wykorzystane. Wszelkie rady, które są na tej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność. Informacje te nie są fachową opinią, ani poradą medyczną.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.