Napięcie, huśtawki nastrojów, zaburzenia snu, przejadanie się, a tryptofan

Styczeń 30, 2019

Tryptofan jest aminokwasem nieodzownym do produkcji serotoniny w mózgu, natomiast serotonina jest związkiem chemicznym, który ma wpływ na nasze poczucie bezpieczeństwa, spokoju i zaufania. Jej niedobór może doprowadzić do uczucia lęku, zaburzeń snu, depresji i skłonności do przejadania się, w szczególności węglowodanami i słodyczami, jak i skłonności do uzależnień.  Tryptofan zmniejsza huśtawki nastroju, napięcie i drażliwość u kobiet, które cierpią na zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Organizm nie jest w stanie sam wyprodukować nieodzownych aminokwasów takich jak tryptofan więc należy je dostarczać w pożywieniu. W naszym pożywieniu tryptofan jest najmniej licznym aminokwasem ze wszystkich. Typowa dieta dostarcza niewielkie jego ilości od 1 000 do 1 500 mg/dzień, ale w organizmie toczy się regularna rywalizacja o jego ograniczone ilości.

Rozkład enzymatyczny tryptofanu w organizmie wzrasta wraz z wiekiem i wówczas pochodzący z pokarmów aminokwas, w sposób niewielki przekłada się na rzeczywisty jego stan w mózgu. Nawet zjadanie pożywienia zawierającego ten aminokwas, nie zawsze dostarcza jego dostateczną ilość. Jedną z przyczyn jest to, że starzejący się ludzie tworzą enzymy, które szybko niszczą tryptofan w organizmie.

Osoby cierpiące na niepożądane efekty niskich poziomów serotoniny, dzięki suplementacji L-tryptofanu, mogą przywrócić odzyskać dobre samopoczucie, prawidłowy sen, dobry nastrój i mieć kontrolę nad zaspakajaniem głodu.

Rezultatem jest wewnętrzny spokój i opanowanie przy jednoczesnym wzroście motywacji, zdolności koncentracji oraz dobrego samopoczucia.

Organizm nie jest w stanie sam wyprodukować nieodzownych aminokwasów takich jak tryptofan, treonina, lizyna, walina, metionina, izoleucyna, fenyloalanina i leucyna.

Tryptofan jest wskazany dla osób niespokojnych, nerwowych, nadpobudliwych i zestresowanych. Powinien być suplementowany w połączeniu z magnezem i witaminami z grupy B. Dzięki temu następuje ogólne działanie zwiększające odporność na stres i poprawa sprawności układu nerwowego, który przekazuje ten efekt dalej poszczególnym komórkom. Rezultatem jest wewnętrzny spokój i opanowanie przy jednoczesnym wzroście motywacji, zdolności koncentracji oraz dobrego samopoczucia. Polecamy ciekawy artykuł na temat tego aminokwasu https://www.lesupplements.com/pl/artykuly-o-zdrowiu/tryptofan/tryptofan-starzejacy-sie-ludzie-staja-sie-przygnebieni-zmeczeni-maja-nadwage-czesc-1.html

L-Tryptofan ForMeds to naturalny antydepresant w postaci proszku bez żadnych sztucznych dodatków i barwników.

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.